Premiile Emmy 2012: Vezi lista câştigătorilor!

De Erika Chivu, pe

Serialele „Homeland” şi „Modern Family” au avut mare succes la premiile Emmy 2012. Iată lista câştigătorilor.
Cel mai bun serial – dramă: Homeland – (Showtime)

Cel mai bun actor principal într-un serial – dramă: Damian Lewis – Homeland – (Showtime)

Cea mai buna actriță  principală într-un serial – dramă: Claire Danes – Homeland (Showtime)
Cea mai buna actriță  în rol secundar într-un serial – dramă: Maggie Smith – Downton Abbey – (PBS)