Şocant: Top 4 cei mai păroşi oameni din lume

De Diana Zagrean, pe

Sindromul Ambras sau hipertricoza se manifestă prin creşterea excesivă a părului pe o suprafaţă foarte mare a corpului, inclusiv în interiorul pleoapelor. Printre cazurile celebre în lume se numără doi fraţi din Mexic şi o întreagă familie din Nepal. Iată cei mai păroşi 4 oameni din lume.
Supatra Sasuphan
Fetiţa de 13 ani din Thailanda s-a luptat încă de la naştere cu o boală extrem de rară, numită Sindromul Ambras, cauzată de o defecţiune la unul dintre cromozomi.
Deşi, la început, copiii râdeau de ea la şcoală, acum, după ce a fost inclusă în Cartea Recordurilor, fetiţa este respectată. Boala ei este atât de rară încât numai 50 de oameni au fost menţionaţi ca suferind de ea în documente medicale din Evul Mediu până în prezent.
Şocant: Top 4 cei mai păroşi oameni din lume
Fraţii Ramos Gomez
Victor „Larry” şi Gabriel „Danny” Ramos Gomez au o viaţă oricum, numai plictisitoare nu. Cei doi fraţi sunt acrobaţi la un circ mexican şi au fost foarte aproape de glorie în televiziune când au primit o ofertă de a juca în celebrul serial Dosarele X.
Citeşte mai departe încă două poveşti incredibile cu şi despre oameni păroşi, pe pagina următoare.

Citeşte continuarea pe pagina următoare: 1 2