De 8 Martie ai liber la distractie

De Carola Bidlo, pe

Ziua Femeii se sarbatoreste an de an, peste tot, lucru pe care ar trebui sa-l faci si tu. Macar o zi pe an pune treburile in cui, lasa-te rasfatata si profita de specatcolele, cadourile, ofertele si…
…surprizele pregatite special pentru tine! Orase din toata tara isi trambiteaza evenimentele de sambata.

Daca treci pe langa o cafenea, intra si ia de pe tejghea acel ghid de mica publicitate, rasfoieste pana la pagina de petreceri si pune mana pe telefon sa ocupi din timp o masa.

Daca esti din Bucuresti, capitala ti-a pregatit o multime de concerte in diferite locatii si show-uri incendiare de striptease. Ai ghicit…iubitul, sotul, logodnicul  tau, ramane acasa. Suna-ti prietenele, strangeti-va la un pahar si puneti la cale distractia de sambata seara.

O sa te scutesc de lungi cautari pe google, si o sa-ti prezint cele mai bune oferte.

Daca ai pierdut anul trecut concertul cu ATB, ai sansa sa-i intalnesti sambata seara, la ora 21:00 in Kristal Glam Club. Organizatorii promit un show live exceptional, un spectacol de lumini, sunete si imagini, marca ATB.

Studio Martin , nu se lasa mai prejos si-l prezinta pe Scarlett Etienne. Incearca sa ajungi la ora 22:00, ca sa-i prinzi mixand in deschidere pe dj Narcissa si Mara.

In Parcul Carol , Arenele Romane, la ora 21:00 se dau boxele la maxim pentru ca incepe Therapy  Sessions. Dropdead are onoarea de a-ti prezenta alaturi de Anger Management si Freak Recordings, o seara de neuro-impact audio-vizual in care Bucurestiul devine capitala balcanica a Darkstepului prin prezenta ta si a prietenelor tale.

,,Studenti din toate facultatile uniti-va!”…asa suna sloganul celor de la The Corner Club, care te invita la ora 21:00  sa incepi petrecerea cu ei. La fel de indraznet suna si bairamul de pe 8 martie seara in locatia Stuf Vama Veche Club & Café – ,,Vino la un blind date..cu future Mother s”.

Esti foarte indragostita, ti-ai gasit jumatatea  si ideea de a-ti petrece o seara fara el, nu-ti surade? Hai sa-ti propun un targ: Fa fifty- fifty ziua cu iubitul tau, ia pranzul si  imparte dupa amiaza cu el ; mergeti la un film de oscar la Movieplex: Atonement , sau la o piesa de teatru  la Metropolis ca sa-i arati iubitului tau ,,Cum iubeste cealalta jumatate”.

Te gandesti cumva sa-ti petreci ziua acasa, plictisita in fata televizorului? Gresit! Te poftesc la un cocktail si-o maslina  la Ateneul Roman, sa te bucuri de un recital la doua clavecine, nu mai tarziu de ora 19:00.

Daca iti place sa asculti muzica live, Bob Brozman va concerta la Art Jazz Club; iar la Green Hours Jazz Café o sa ai parte de un concert de noapte, special 8 martie.

Am lasat ce-i mai bun la final, 8 barbati bine dotati care o sa renunte la haine, pentru tine, la Sala Palatului, imediat dupa concertul lui Tony River, de la ora 19:00.

Nu trebuie sa-i ratezi pe Loco Boys, care vin tocmai din Spania pentru a-ti face cadou un show incendiar de striptease masculin. Tot ce trebuie sa faci este sa te duci!

Nici in tara magazinele, restaurantele sau cluburile nu s-au lasat mai prejos. Te poti convinge cu o singura plimbare prin oras. Si daca credeai ca totul se rezuma la clasica cina romantica sau buchetelul de ghiocei, te inseli.

Exista oferte si cu mult mai palpitante! Ia, de exemplu, oferta scolii de zbor ASPAR impreuna cu American Experience din Cluj care ofera gratuit oricarei doamne sau domnisoare un zbor cu parapanta!