Adopţia, un mod de a deveni mamă

O femeie vrea să devină mamă. Este unul dintre cele mai simple şi mai frumoase lucruri din lume. Atâta doar că, uneori, Dumnezeu, soarta sau cine mai ştie cine se împotriveşte.
Si atunci, totul poate deveni o lupta medicala lunga, complicata si chinuitoare. Exista insa multe femei care aleg adoptia pentru a-si darui implinirea unui copil. Si pentru ele viata redevine simpla si frumoasa.

Femei ca tine

„Ma intreb daca nu l-am nascut chiar eu”

Stanca Mezei, o alta mamica adoptiva, locuieste tocmai in inima Transilvaniei, la poalele Feleacului. Este casatorita din 1997, de cand era in anul trei de facultate, si „a vrut sa conceapa doi copii si sa adopte unul”. Asa isi dorea ea de cand avea 16 ani, poate ca o premonitie. „Am asteptat sa termin eu facultatea si am inceput sa ‘muncim’ pentru un bebe.
Vezi continuarea pe avantaje.ro!