Ce s-a întâmplat cu sarcina Elenei Băsescu după accidentul rutier? Uite ce spun medicii!

De Libertatea.ro, pe

Elena Băsescu a fost implicată marţi într-un accident rutier, în centrul Capitalei, şi a fost transportată la Spitalul Universitar. Conducerea unităţii medicale a precizat că fiica cea mică a preşedintelui, gravidă în cinci luni, este în stare bună şi că sarcina acesteia nu a fost pusă în pericol.

Sarcina Elenei Băsescu, gravidă pentru a doua oară, în cinci luni, nu a fost pusă în pericol în urma accidentului rurtier în care a fost implicată în cursul zilei de marţi, au anunţat reprezentanţii Spitalului Universitar, unde a fost transportată după incident.
„Pacienta a fost victima unui accident rutier, conducând un autovehicul, din Piaţa Charles de Gaulles. A fost adusă de către SMURD , respectându-se toate protocoalele în vigoare. În urma invesţigatiilor nu au fost decelate elemente patologice. Pacienta nu prezintă probleme de evoluţie a sarcinii”, anunţat Spitalul Universitar, conform Realitatea TV.

Citeşte mai multe despre Elena Băsescu pe Libertatea.ro.