Ce a furat Norris, motanul hoţ

De Unica.ro, pe

Un hoţ periculos şi-a făcut apariţia într-un orăşel din Anglia. Motanul Norris se strecoară nevăzut peste tot şi dispare cu tot felul de lucruri, inclusiv prosoape sau lenjerie intimă.
Motanul de doi ani, pe nume Norris, fură papuci, mopuri, lenjerie intimă, pantaloni scurţi, mănuşi, tricouri, covoraşe de baie…
Norris iese în fiecare zi la plimbare pe străzile din cartier şi se întoarce seara târziu cu câte un obiect furat. Totul a început acum un an, când motanul a început să fure resturi de mâncare din tomberoanele vecinilor, deşi primea suficient acasă.
pisica
Cu timpul a trecut la furtul din case şi stăpânii lui au început să găsească în culcuşul lui tot felul de obiecte care nu le aparţineau.
Evident, din când în când fură şi mâncare. Odată s-a întors acasă cu o jumătate de pizza, altă dată a furat  un cârnat sau un tub sigilat de sos.
pisica