Vedetele PRO TV au „făcut-o lată” (galerie foto)

De Unica.ro, pe

1 Decembrie. Ziua Naţională a României. Aniversarea PRO TV.
Astfel, prima lună a iernii devine an de an prilej de dublă sărbătoare, iar de această dată televiziunea din Pache Protopopescu celebrează împlinirea celui de-al 13-lea an de emisie.
Parcă mai ieri o auzeam pe Andreea Esca şi al său salut devenit emblematic „Bună seara, România. Bună seara, Bucureşti”.
„În fiecare an înainte de faimoasa zi de 1 Decembrie noi, cei din PRO, participăm la înregistrarea imnului naţional şi a cântecului Pro. Există câteva zile de distracţie generală. Anul acesta o să vedeţi că am «făcut-o lată».
1 Decembrie. Ziua Naţională a României. Aniversarea PRO TV.
E o plăcere să te revezi cu toţi colegii din grup, povestim ca nişte moşi despre peripeţiile de la înregistrările din alţi ani, râdem cu orele, dar  devenim şi nostalgici şi le ducem lipsa celor care nu mai sunt colegii noştri din diverse motive, dar ne gândim la ei cu drag, pentru că ei ştiu că 1 Decembrie ca în PRO nu există nicăieri!”, a declarat ştirista.
Hotărâte să marcheze în stil mare şi această aniversare, vedetele trustului au „făcut-o lată” cum numai ele ştiu.
Îmbrăcaţi în costume spectaculoase, care îmbină stiluri moderne cu elemente populare româneşti, „protv-iştii” au încins o petrecere în jurul lumii, o petrecere cum numai românii ştiu să facă şi care cutremură din temelii întreg universul.
De la Andi Moisescu şi Florin Busuioc, până la Iulia Vântur şi Oana Cuzino, cu toţii au îmbrăcat ţinute sărbătoreşti, în care rochiile de mătase sau jeanşii au primit ca accesorii opincile, salbele sau simpaticele ilice.
Foto: PR
Autor: Andreea Georgescu