Prima declarație a lui Liviu Vârciu după despărțirea de Anda Călin

De Mădălina Manole, pe Ultimul update Joi, 05 iulie 2018, 13:54
Liviu Vârciu a anunțat în urmă cu câteva zile că s-a despărțit de iubita sa, Anda Călin, mama fetiței sale, Anastasia. Cu toate că toți fanii se așteptau ca cei doi să ajungă la altar, iată că alta le-a fost soarta.

Liviu Vârciu a fost invitat în platoul emisiunii “Xtra Night Show” de la Antena 1, iar Dan Capatos l-a întrebat despre despărțirea de Anda Călin. Dacă eram obișnuiți ca acesta să-și expună cu lux de amănunte viața, iată că Liviu a luat decizia radicală de a nu mai oferi detalii din sfera personală și a fost foarte acid în replică: “Nu știu despre ce evenimente vorbești. Eu sunt o persoană publică, deși eu nu mă consider o persona publică. Ăsta e cumva locul meu de muncă. Eu am semnat un contract cu Antena 1. (…) Nu are nicio legătura viața mea personală cu carieră mea și te-aș ruga mult de tot să rămână personală. Ține doar de mine ce trăiesc eu, cum trăiesc eu. Am făcut multe greșeli în viață, în tinerețile mele tumultoase, dar acum aș vrea să țin povestea asta doar pentru mine, pentru familia mea. (…) Sacrificiul nostru e mare. Pe mine nu mă interesează părerea oamenilor. Eu sunt de ceva timp în televiziune și am făcut o greșeală să îmi pun viața pe platou. Greșelile tinereții mi le asum. E vina mea, numai vina mea și o să pun punct cu viața mea personală. (…) Am făcut și multe lucruri bune și multe lucruri rele . Îmi pare rău poate. E haina asta grea pe care o ducem că noi suntem la televizor.” – a transmis Liviu Vârciu.

Citește și – De ce s-au despărțit Liviu Vârciu și Anda Călin

Citește și – Anamaria Prodan a ajuns de urgență la spital