Michael Jackson nu este grav bolnav

De Unica.ro, pe Ultimul update Miercuri, 31 mai 2017, 18:59

Michael Jackson nu este grav bolnav, cel puţin aşa a ţinut să precizeze purtătorul de cuvânt al superstarului.
În ultima vreme, tot mai multe publicaţii anunţau că Jackson (50 ani) suferă de o maladie foarte rară şi extrem de gravă.
În plus, a mai fost vehiculată şi ştirea conform căreia vedeta ar necesita un transplant de plămâni.
„Declaraţiile despre starea de sănătate a domnului Jackson reprezintă o minciună totală.
Se simte bine, iar în această perioadă negociază cu o companie din industria divertismentului şi cu o companie de televiziune, pentru a organiza un turneu mondial, dar şi o serie de apariţii tv”, a declarat reprezentantul interpretului.
Michael Joseph Jackson s-a născut la 29 august 1958 şi este unul dintre cei mai faimoşi interpreţi al planetei.
Cel de-al şaptelea fiu al numeroasei familii Jackson, Michael a debutat pe scenă la vârsta de 11 ani, alături de fraţii săi. Împreună, aceştia formau trupa The Jackson 5.
Michael Jackson a ales calea unei cariere solo la începutul anilor ’70, iar de-a lungul timpului, vânzările albumelor sale l-au transformat într-unul dintre cei mai bine vânduţi artişti ai tuturor timpurilor.

Michael Jackson – „Thriller”

Autor: Andreea Georgescu