De Unica.ro, pe

Incredibil! Michael Jackson în viaţă… pe străzile din Bucureşti? Cel puţin asta reiese dacă priveşti cu atenţie o fotografie făcute în urmă cu două zile în faţa Sălii Dalles…
… de pe Bulevardul Magheru din Capitală.

Dezăluirea şocantă a fost făcută abia astăzi în momentul în care colegii mei au descărcat fotografiile destinate unei noi rubrici pentru portalului unica.ro, Street Fashion by Unica.ro.

Deşi iniţial cu toţii am crezut că  este vorba doar de o asemănare izbitoare, la o analiză mai atentă – am comparat mai multe fotografii cu profilul stâng al marelui artist –  am  ajuns la concluzia că şansele ca personajul din spatele colegei mele să fie chiar Michael Jackson sunt unele extrem de mari.

Deşi în  25 iunie 2009 a fost declarat mort, zvonuri cu privire la faptul că acesta ar fi încă în viaţă, în diferite părţi ale lumii, nu au încetat să apară. Totuşi, după materialul video folosit de celebrul site tmz.com, la scurt timp după decesul artistului, fotografia care a intrat în posesia noastră pare a fi singura dovadă că Michael Jackson este în continuare printre noi.

Michael Jackson a fost văzut în Bucureşti

În momentul de faţă colegii mei continuă să analizeze cu atenţie întreg setul de fotografii pentru a depista şi alte ipostaze în care Michael ar putea fi identificat.

Michael Jackson a fost văzut în Bucureşti

Acest articol a fost o farsa de 1 aprilie.

Foto: Ringier