Ivona, fiica lui Mugur Mihăescu, mai frumoasă pe zi ce trece

De Unica.ro, pe Ultimul update Miercuri, 06 ianuarie 2021, 13:57

Actorul Mugur Mihăescu (53 de ani) este un familist convins. Are o soție și o fiică de care este foarte mândru.

Conform Realitatea, în 2016, Ivona Mihăescu a absolvit liceul Gheorghe Lazăr, secția Științe ale Naturii, iar la Bacalaureat a obținut media 9,95.

Tânăra a urmat cursurile unei universități din Marea Britanie, iar în primăvara anului trecut s-a angajat, motiv de mândrie pentru comediant. Tânăra s-a stabilit în Regatul Unit.

Ce frumoasă este fiica lui Mugur Mihăescu! Ivona s-a stabilit în Londra. Ce face tânăra acolo?

Rodica Mihăescu a devenit soția lui Mugur Mihăescu în urmă cu 23 de ani și este profesoară de informatică.

Ivona, fiica lor, are acum 22 de ani. Nu a călcat pe urmele tatălui ei, preferând ca, în loc de actorie sau televiziune, să lucreze într-o agenție de turism din Londra.

„Fiicei mele nu i-am interzis nimic cu desăvârșire. Pentru mine există o singură poruncă: «Nu face rău!».

Și dacă ea va înțelege această poruncă, dată de o morală și de o bună creștere, cred că a înțeles esențialul”, povestea actorul în urmă cu ceva timp.

„Tata mi-a spus că pot să fac ce vreau, că există nevoie și de măturători pe stradă, dar n-am vrut să fiu unul dintre ei”, declara și Ivona în trecut, vorbind despre cariera ei.

Scandal între deputatul USR Iulian Bulai și Mugur Mihăescu

În data de 1 ianuarie 2020, deputatul USR Iulian Bulai, care ocupă funcția de președinte al Comisiei de Cultură din Camera Deputaților, a afirmat că „programul de Revelion de la TVR”, din care a făcut parte și Mugur Mihăescu, „a fost un show de prost gust”, care a costat statul român 140.000 de euro.

Ulterior, Iulian Bulai și Mugur Mihăiescu s-au confruntat telefonic în cadrul unei emisiune TV. Potrivit Ziare.com, actorul l-ar fi jignit pe parlamentar:

„Am să îl iau la mișto și pe ăsta că și el ne ia la mișto pe noi, că e într-o funcție în care ne poate lua la mișto. (…) V-au votat mai puțini oameni decât s-au uitat la Revelionul de la Antena. Vai de steaua voastră de comuniști. Du-te, bă, dispari!”, a spus Mugur Mihăescu la Antena 3, potrivit sursei citate.

Foto: Instagram

Citește și:

Gabi Bădălău, prima declarație după ce a fost surprins în Dubai cu Bianca Drăgușanu

Bianca Drăgușanu, primele declarații după ce a fost surprinsă alături de Gabi Bădălău

Fiul lui Marcel Toader, declarații emoționante în ziua în care tatăl lui ar fi împlinit 58 de ani