De ce nu se poate uita Meryl Streep la filmele vechi cu ea

De Ioana Tătaru, pe
Meryl Streep a dezvăluit în cadrul unei emisiuni TV motivul pentru care nu poate viziona filmele vechi în care a jucat.

Meryl Streep: „Credeam că nasul meu era prea mare, credeam că sunt grasă”

Mery Streep a spus că refuză vizionarea filmelor sale din tinerețe deoarece îi amintesc de imaginea de sine precară pe care o avea la vremea respectivă: „Voi reveni la un film în care sunt foarte tânără și foarte frumoasă, dar am fost atât de nefericită. Credeam că nasul meu era prea mare, credeam că sunt grasă, pentru că acestea sunt lucrurile pe care oamenii le spuneau despre mine”, a spus actrița. De altfel, Meryl a dezvăluit că în anii ’70 i s-a spus că nu este suficient de drăguță pentru a juca rolul principal feminin din filmul „King Kong”.

Actrita Meryl Streep

Meryl Louise Streep, cunoscută sub numele de Meryl Streep este o actriță americană, triplu laureată a premiului Oscar, vestită pentru creațiile ei actoricești memorabile în teatru, televiziune și mai ales film. Meryl este considerată una dintre cele mai talentate actrițe de teatru, film și televiziune din generația sa. Aceasta a impresionat publicul în filme precum: „Departe de Africa”, „Iubita locotenentului francez”, „Casa spiritelor”, „Orele”, „Diavolul se îmbracă de la Prada”, „Julie și Julia” și „Iubita locotenetului”.

Sursă foto: Hepta.ro