Cum se va numi Prințesa Charlotte la școală

De Oana Savin, pe
Prințesa Charlotte va începe școala săptămâna aceasta, iar părinții săi, Prințul William și ducesa Kate vor fi la porțile instituției pentru a o susține. Însă toată lumea se întreabă cum va fi mica prințesă cunoscută printre ceilalți elevi și profesori.

Charlotte și-a luat la revedere de la grădiniță și este gata pentru următorul pas – școala.

Fratele ei, Prințul George, deja este elev la școala Thomas’s Battersea din Londra, unde urmează să studieze și mica prințesă.

Numele complet al acesteia este Charlotte Elizabeth Diana, iar titlul ei oficial este Înălțimea Sa Regală Prințesa Charlotte de Cambridge.

Dar cum aceste nume sunt puțin cam lungi, profesorii și elevii nu o vor striga astfel.

Potrivit The Mirror, este posibil ca Charlotte să urmeze exemplul fratelui ei mai mare și să folosească ca nume de familie titlul părinților ei – Cambridge. Așadar, fata lui William și Kate ar putea fi cunoscută la școală ca Charlotte Cambridge.

Același lucru l-au făcut și tatăl și unchiul ei, Prințul Harry, care la școală și facultate au folosit titlul Prințului Charles – Wales.

Vezi în Galeria FOTO mai multe imagini cu Prințesa Charlotte.

Sursă foto: Hepta