Cristina Spătar a doborât un campion mondial la skandenberg

De Unica.ro, pe

Greu de crezut, dar firava Cristina Spătar a reuşit să-l învingă la skandenberg pe Ion Oncescu, singurul sportiv din lume care a reuşit să câştige titlul mondial la această categorie de două ori.
Interpreta cântăreşte 54 de kg şi a reuşit să-l doboare pe omul care mâncase cu o seară înainte 1,5 kg de somon pentru a se menţine în formă.
Astfel, în emisiunea de la ProFM, „Semen şi Ivan”, artista a reuşit imposibilul într-o confruntare pusă la cale de cei doi prezentatori.
„Am alunecat cu scaunul, dar e meciul ei, trebuie să recunosc”, a declarat Oncescu. Acesta nu a mai pierdut un meci de foarte mulţi ani de zile.
Cvadruplul campion mondial la skandenberg, Ion Oncescu, a fost invitat în emisiunea radio să vorbească despre confruntarea cu  Radu „Valahu” Georgescu.
Considerată a fi   „cea mai tare înfruntare de skandenberg a anului”, „Saru(P) mana!” va fi difuzată în direct la Sport.ro, luni, 16 februarie, de la ora 20:00.
Vino şi tu pe FORUMUL UNICA!
Foto: ProFM
Autor: Andreea Georgescu