Archie a împlinit 1 an. Meghan Markle a postat un filmuleț pentru a-l sărbători

De Unica.ro, pe Ultimul update Joi, 07 mai 2020, 13:09
Archie Harrison, fiul Prințului Harry și al lui Meghan Markle, a împlinit pe data de 6 mai vârsta de 1 an. Aceștia au decis să îl sărbătorească pe micuț cu un filmuleț postat pe pagina de Instagram „Save The Children”.

În imagini apar Meghan și Archie, ducesa citindu-i fiului său din cartea „Duck Rabbit!”. Filmulețul a fost realizat de Harry.

În timp ce Archie dă paginile cărții, Meghan spune: „Să dăm pagina, să le arătăm tuturor. Să mergem la următoarea pagină – uite Arch!”.

Citește gratuit Unica de mai 2020! Ediția integrală, în format multimedia, AICI!

În video fanii regali au observat că pe carte se află un mic sticker pe care scrie „Clubul de carte al lui Archie”, ajungând la concluzia că această carte i-a fost dăruită micuțului de către Oprah Winfrey, bună prietenă cu Meghan Markle, notează The Mirror.

View this post on Instagram

“Duck! Rabbit!” by @akrfoundation & @tlichtenheld (published by @chroniclekidsbooks). Read by Meghan, The Duchess of Sussex (with Harry, The Duke of Sussex behind the camera) to their son Archie for his 1st Birthday. Happy Birthday, Archie! . THIRTY MILLION CHILDREN rely on school for food. Responding to the needs of kids during these school closures @savethechildren and @nokidhungry have a new fund @SAVEWITHSTORIES to support food banks, and mobile meal trucks, and community feeding programs with funds to do what they do best—and also—with educational toys, books, and worksheets to make sure brains are full, as well as bellies. . If you can manage a one time gift of $10, please text SAVE to 20222. If another amount would work better for you, please visit our website—link in bio. There is no maximum and there is no minimum—together we will rise and together we can help. . Thank you and stay safe. XX #SAVEWITHSTORIES

A post shared by #SAVEWITHSTORIES (@savewithstories) on

Archie se aude râzând și la un moment dat începe să ridice alte cărți.

Meghan și Harry au părăsit Familia Regală britanică la începutul acestui an. Cei doi și-au pierdut titlurile regale și s-au mutat în Los Angeles alături de fiul lor. Ducii vor acum să își câștige independența financiară. În acest sens, Meghan a început o colaborare cu Disney, în timp ce Harry a pus bazele unei firme eco.

Vezi în Galeria FOTO mai multe imagini cu Meghan și Archie.

Sursă foto: Hepta, Profimedia, Instagram