Adelina Pestrițu, ironizată de Mircea Badea pentru notele obținute la BAC: „N-ai cum mai tare de atât!”

De Unica.ro, pe Ultimul update Marți, 21 iunie 2022, 11:04

Mircea Badea a ironizat-o pe Adelina Pestrițiu din cauza rezultatelor pe care le-a obținut la Bacalaureat.

Adelina Pestrițu a terminat Colegiul „Dinicu Golescu” din Câmpulung Muscel, secția Filologie, iar la BAC, la proba scrisă de Limba și Literatura Română a obținut nota de 3.6, confundând două opera literare, mai exact, “Ion”, a lui Liviu Rebreanu, cu “Moromeții”, scris de Marin Preda.

„Am luat nota 10 la proba orală, dar la scris am luat numai 3,6. Nu se pune problema că nu am învățat. S-a întâmplat însă ca în acest an, am confundat subiectele, și, în loc să scriu despre ”Ion”, am scris despre ”Moromeții”. Am umplut patru pagini despre un subiect greșit. În acel an, trei sferturi de țară a picat la română”, explica Adelina, în urmă cu ceva timp.

Citeşte şi: Mircea Badea, despre un incident neștiut din trecutul său: „A venit SWAT Team să mă aresteze în Anglia”

Citeşte şi: EXCLUSIV! Andreea Ibacka a explicat de ce alege să nască prin cezariană: „Cezariana nu este calea ușoară”

Citeşte şi: Gabriela Cristea a fost aspru criticată pentru o fotografie postată pe Instagram

Citeşte şi: Elena Cârstea, comentarii acide despre reprezentația lui Roxen de la Eurovision

Mircea Badea a luat-o peste picior pe influencerița care-și câștigă acum banii prin intermediul rețelelor de socializare, făcând, în cadrul emisiunii de la Antena 3, următorul comentariu:

„Chiar la Limba și Literatura Română. Deci dânsa era la colegiul de filologie și a picat BAC-ul fix din cauza literaturii. N-ai cum mai tare de atât. Să confunzi ”Ion” cu ”Moromeții”. Sper ca la postările alea de pe Instagram, la care ia 2.000 de euro pe postare, că nu confundă produsele între ele. Ce anume ar genera o astfel de confuzie? Cum l-ai putea pe Ion cu Moromeții? Era vorba despre niște țărani. Cât de diferiți să fie și țăranii ăștia? Bine că n-a confundat Ibiza cu Mykonos.”

Foto – Facebook

Vezi şi subiectele la Română la BAC 2022 şi subiectele la matematică la BAC 2022!

PE ACELAȘI SUBIECT