De Oana Savin, pe Ultimul update Vineri, 12 aprilie 2019, 12:23
O actriță celebră, care făcea furori în anii 1990 a ieșit complet din lumina reflectoarelor după ce chipul i-a fost distrus de operațiile estetice. Mai mult, aceasta suferă și de anorexie.

Este vorba despre Lara Flynn Boyle, care o interpreta pe Donna în serialul de televiziune „Twin Peaks”, serial ce a reprezentat o rampă de lansare pentru superba actriță.

Lara Flynn Boyle înainte de operațiile estetice

După ce a obținut mai multe roluri în diverse filme și seriale, Lara a început să apeleze și la operațiile estetice.

Timpul și-a pus amprenta asupra ei, iar acest lucru a fost greu de suportat pentru Flynn Boyle.

În urma unor operații estetice, actrița și-a pierdut trăsăturile frumoase și a devenit de nerecunoscut.

Lara Flynn Boyle

Mai mult, vedeta, acum în vârstă de 49 de ani, a avut și probleme de sănătate. A slăbit foarte mult, dând semne că suferă de anorexie.

Lara Flynn Boyle extrem de slabă

Cine este Lara Flynn Boyle

Lara este o actriță și producătoare americană. Boyle a studiat și absolvit academia la The Chicago Academy of The Arts. Primul rol într-un film la primit în producția Ferris Buellers Day Off 1986, după care a urmat mini-seria de televiziune Amerika din anul 1987 și Poltergeist III in 1988, apoi a urmat Dead Poets Society 1989, rol care nu a ținut mult datorită faptului că a fost distribuită în Twin Peaks.

Anii 1990 au fost benefici pentru cariera actriței, care a fost distribuită în diverse reoluri în „Where s World” (1992), „Where The day Takes You” (1992), „The Temp” (1993), „Threesome” (1994) și „Afterglow” (1997).

În 1991 a fost nominalizată la câștigarea premiului Soap Opera Digest pentru prestația din Twin Peaks.

De asemenea a fost recompensată cu Premiul Screen Actors Guild pentru cea mai bună distribuţie într-un serial dramatic ( 1999, 2000 și 2001), Premiul Primetime Emmy pentru cea mai bună actriță secundară în serial dramatic (1999) și Premiul Independent Spirit pentru cea mai bună actriță în rol secundar (1994).

Sursă foto: Northfoto